Selektywna zbiórka baterii w naszej szkole

W naszej szkole zbieramy zużyte baterie

we współpracy z firmą REBA

ba

Bateria to zmagazynowana energia chemiczna zamieniana w energię elektryczną. Zużyte baterie zawierają metale ciężkie takie jak ołów, kadm, rtęć, lit. Wymienione substancje sąniebezpieczne dla środowiska, gdy trafią bezpośrednio do kosza, bądź - co gorsza - na dzikie wysypisko. Zużyte baterie zaliczane są do odpadów niebezpiecznych, dlatego też należy je oddzielać od zwykłych śmieci poprzez segregację „u źródła”, czyli bezpośrednio po ich wykorzystaniu.

Baterie są wszędzie tam, gdzie możesz usłyszeć dźwięk lub zobaczyć światło, a więc w zabawce, kartce pocztowej, budziku, latarce, aparacie fotograficznym itp. Czasami baterii tych nie można ani wymienić na nowe, ani usunąć. Dlatego w procesie utylizacji cały produkt traktowany jest jako odpad niebezpieczny. Pamiętaj o tych przedmiotach i nie wyrzucaj ich do pojemnika na śmieci wraz z innymi odpadami. Zbieraj zużyte baterie do oddzielnych pojemników. W ten sposób zadbasz o środowisko.

Przynoś zużyte baterie do szkoły i przekazuj  swojemu wychowawcy.

Naszą stronę odwiedziło: 10220421 osób.

Kwiecień 2024