Procedury

PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA W OKRESIE PANDEMII COVID – 19
aktualizacja na dzień 15 stycznia 2021 r.

1. Od 18 stycznia 2021 r. uczniowie klas I – III odbywają zajęcia w trybie stacjonarnym z           zachowaniem zasad  reżimu sanitarnego wynikającego z wytycznych MEN GIS i MZ oraz   wewnątrzszkolnych procedur funkcjonowania szkoły w czasie pandemii COVID – 19.
 2.  Od dnia 18 stycznia 2021 r. lekcje odbywać się będą wg dotychczasowego planu zajęć.
 3. Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji w warunkach domowych.
 4. Opiekunowie odprowadzający dzieci  mogą wchodzić do przestrzeni wspólnej szkoły (dotyczy korytarza przy wejściu do przedszkola i pomieszczeń szatni) zachowując zasady:
- 1 opiekun z dzieckiem
- dystansu od kolejnego opiekuna z dzieckiem min. 1,5 m.
- dystansu od pracowników szkoły min. 1,5 m.
- osłona ust i nosa, dezynfekcja rąk przy wejściu
 5. Uczniowie klas I – III wchodzą do budynku szkoły w maseczkach ochronnych lub przyłbicach.
 6. Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez rodziców/opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej (zastosowanie środków ochronnych osłona ust i nosa).
 7. Rodzice dziecka mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w indywidualną osłonę nosa i ust do zastosowania w przestrzeni wspólnej szkoły oraz w przestrzeni publicznej zgodnie z aktualnymi przepisami prawa.
 8. W przypadku zaobserwowania u uczniów objawów mogących wskazywać na infekcję dróg oddechowych w szczególności (temperatura powyżej 38°C, kaszel, duszności), dziecko będzie odizolowane w odrębnym pomieszczeniu, gdzie pod opieką pracownika wyznaczonego przez dyrektora szkoły będzie oczekiwać na pilne odebranie ze szkoły przez rodzica (rekomendowany własny środek transportu).
 9. Każda klasa w trakcie przebywania w szkole nie ma możliwości kontaktowania się z pozostałymi klasami.
10.  Harmonogram dnia dla klas:
uczniowie klasy II sala nr2 na parterze
uczniowie klasy I i III sala nr 4 i nr 6 na piętrze.
11.  Dzieci mogą spożywać posiłki i napoje przyniesione z domu. Posiłki mogą być przyniesione w pojemnikach i w nich spożywać. Posiłki zamówione będą spożywane w  szkolnej jadalni w grupach klasowych.
12.  Zajęcia świetlicowe odbywają się w wyznaczonej sali.

Więcej infromacji kliknij tutaj

Luty 2021