W dniu 13 kwietnia 2015 roku, w ramach wizytacji kanonicznej parafii p.w. Św.Stanisława biskupa i męczennika, gościł w murach naszej szkoły biskup pomocniczy diecezji rzeszowskiej Edward Białogłowski. To wielkie święto dla grona pedagogicznego i braci uczniowskiej, ponieważ po pięciu latach szkoła gościła na nowo pasterza Kościoła lokalnego. Dostojnemu gościowi towarzyszył dziekan dekanatu dębowieckiego ksiądz Jan Reczek oraz nasi duszpasterze: proboszcz naszej parafii ks. Czesław Szewczyk i wikariusz ks. Andrzej Chmiel.
Po oficjalnym przywitaniu czcigodnego gościa przez dyrektora szkoły panią Elżbietę Ochwat jak i uczniów, nastąpiło spotkanie Księdza Biskupa z młodzieżą, nauczycielami i pracownikami szkoły zgromadzonymi w sali gimnastycznej.
Wprowadzenie stanowił montaż słowno – muzyczny dotyczący życia naszej szkoły wykonany przez szóstoklasistów wspomaganych przez uczennice klasy piątej i delegację przedszkolaków. Następnie Ksiądz Biskup zwrócił się do młodzieży. W swoim przemówieniu zaakcentował postaci znanych ludzi, których rocznice przypadają w tym roku. Szczególną uwagę zwrócił na osobę patrona naszej szkoły – Wincentego Witosa i postawił jako wzór człowieka godnego naśladowania. Życzył, by młodzi zechcieli w swoim życiu wzorować się przede wszystkim na Chrystusie, który uczy wartości nieprzemijających, bo mówi o prawdzie, dobru i pięknie. Na koniec Biskup udzielił młodzieży swojego błogosławieństwa, a następnie udał się na spotkanie z gronem pedagogicznym i pracownikami szkoły.
W słowie skierowanym do nauczycieli zwrócił uwagę na szkołę jako matkę, która karmi nie tylko intelektualnie, ale przede wszystkim duchowo. Nauczyciel powinien nie tylko kompetentnie przekazywać wiedzę, ale także kształtować ducha wychowanków. Ksiądz Biskup życzył wszystkim, by pomimo trudności, z jakimi boryka się szkoła, podejmowali nadal trud w kształceniu i wychowywaniu młodego pokolenia. Zarówno Grono Pedagogiczne jak i uczniowie bardzo przeżyli to wzruszające spotkanie. Mądre słowa dostojnego gościa zapadły głęboko w pamięć słuchaczy, dodały otuchy i stanowiły zachętę do dalszej owocnej pracy. |